Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Mirë se erdhët në faqen zyrtare të Kuvendit Komunal

Duke patur parasysh domosdoshmėrinė e komunikimit me qytetarėt e komunės dhe mė gjerė, Kuvendi i Komunės sė Mitrovicės, hap kėtė WEB faqe, nga e cila mund tė informoheni gjithanshėm dhe me kohė pėr punėn e institucioneve dhe organeve tė pushtetit lokal, pėr aktivitetet e udhėheqjes komunale dhe pėr zhvillimet e ngjarjet mė tė reja nė komunė. Informacionet qė ju ofrohen janė reale dhe tė besueshme.

Funksionimi i kėsaj WEB faqeje do tė ju mundėsoj juve tė nderuar qytetarė qė tė kryeni shėrbime tė ndryshme dhe tė kontaktoni me Kuvendin e Komunės sė Mitrovicės vetėm me klikim tė miut tė kompjuterit nga shtėpia apo vendi juaj i punės.

Pėrveq kėsaj, pėrmes WEB faqes do tė keni mundėsi qė tė keni qasje nė dokumentet zyrtare tė komunės, siq janė  Statuti i komunės, rregulloret e ndryshme dhe  vendimet qė miratohen nga Kuvendi i Komunės dhe organet e tij. Kjo do tė ju ndihmojė juve, tė nderuar qytetarė, qė tė mund tė ushtroni kompetencat e juaja, si dhe t’i pėrmbushni obligimet qytetare.

Siē po shihni, ēdo gjė qė ju intereson ose ju nevojitet nga Kuvendi i Komunės sė Mitrovicės, mund ta gjeni nė kėtė WEB faqe. Ky ishte qėllimi ynė, pra qė ta bėjmė Kuvendin e Komunės  tė arritshėm tek dhe pėr tė gjithė qytetarėt.

Pasi qė tė pėrfundosh vizitėn nė WEB faqen tonė, mund t’u tregosh tė tjerėve dhe mos harro qė vet tė na vizitosh prap.

Kjo qė u tha mė lartė, ėshtė vetėm njė njoftim i shkurtėr pėr WEB faqen e Kuvendit tė Komunės, sepse falė kėsaj ju mund tė mėsoni ēdo gjė pėr Kuvendin e Komunės … kliko tutje.

Lajmet e fundit
Rregullorja pėr ngarkesa, gjoba, tarifa dhe leje
.
Postuar me datë: 16-05-2006 05:18:21
NJOFTIM
 
Postuar me datë: 16-05-2006 05:38:23
Lajmet e fundit
Rregullorja pėr ngarkesa, gjoba, tarifa dhe leje
NJOFTIM
Plaēkitje e armatosur nė Zveēan, plagosen dy persona
Drejtues tė zyrave tė huaja nė Prishtinė qėndruan nė Mitrovicė
U mbajtėn Garat Komunale tė Recituesve tė Rinj
Qeveria holandeze siguron mjete pėr funksionim normal tė Bibliobusit nė Mitrovicė
Nė Mitrovicė studentėt kėrkojnė tė mbajnė mėsim
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS