Shpalljet e fundit
DKRS tė premtėn, mė 25 nėntor 2005, organizon manifestim me rastin e “28 Nėntorit....
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto, tė martėn mė 22 nėntor, viziton KK
Tė hėnėn, mė 14 nėntor, do tė mbahet mbledhja e 37-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės
Mbahet Manifestimi Poetik Ndėrkombėtarė “Kepi i shpresės sė mirė – Fahredin Gunga”
Njėzet e pesė kryetarė tė komunave tė Shqipėrisė do tė qėndrojnė nė Mitrovicė
 
Mursel Ibrahimi
Emri: Mursel Ibrahimi
Pozita: Zėvendės Kryetar
Data e lindjës: 01-11-1951
Edukimi: •Fakulteti i matematikės Prishtinė •Studimet pasdiplomike nė seksionin e matematikės nė FSHMN – Prishtinė
Karriera Politike: •Anėtar i Lidhjes Demoktarike tė Kosovės qė nga formimi i saj •Anėtar i kryesisė sė degės sė LDK-sė disa mandate •Anėtar i Kėshillit tė pėrgjithshėm tė LDK-sė dhe anėtar i Kuvendit tė LDK-sė •Kryetar i Kėshillit Zgjedhor tė degės sė LDK-sė pėr Mitrovicė pėr zgjedhjet nacionale tė 23.10.2004
Karriera e punës:•1974 – 1986 profesor nė gjimnazin “Frang Bardhi” •1986 – 1987 asistent i matematikės nė Fakultetin e Xehtarisė dhe metalurgjisė nė Mitrovicė •Prej 1995 ėshtė ligjėrues i lėndėve Matematika I dhe Matematika II nė Fakultetin e Xehtarisė dhe metalurgjisė nė Mitrovicė
 
Lajmet e fundit
U mbajt turneu nė futboll tė vogėl
Udhėheqja komunale priti nga grup ashkalinjėsh qė dėshirojnė tė kthehen nė pronat e tyre
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto vizitoi nė Kuvendin e Komunės
Pėrkeqėsimi i motit ka bėrė tė pakalueshme rrugėt nė rajonin e Shalės sė Bajgorės
Broboniqasit kėrkojnė ujė pėr pije
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS