Shpalljet e fundit
Tė hėnėn, mė 8 gusht, DKRS do tė mbajė konfernėce pėr shtyp
Tė martėn, mė 9 gusht, Drejtoria pėr Inspekcion do tė mbajė njė konferencė pėr shtyp
Tė premtėn, mė 5 gusht mbahet mbledhja e 33-tė e rregullt e Kuvendit tė Komunės
Tė hėnėn, pėrfaqėsuesit e Ministrisė pėr Kthim dhe Komunitete do tė qėndrojnė nė Mitrovicė
Sot do tė mbahet mbledhja e 32-tė e rregullt e Kuvendit tė Komunės
 
Ombudspersoni Nowicki tė hėnėn viziton Mitrovicėn

Tė hėnėn, mė 28 shkurt 2005, Ombudspersoni pėr Kosovėn, Marek  Antoni  Nowicki, do tė bėjė vizitė njėditore pune nė Mitrovicė, pėr tė mbajtur me qytetarė tė ashtuquajturėn “ditė tė hapur”.

Ombudspersoni pėr Kosovėn, Marek  Antoni  Nowicki,  nė agjendėn e tij,  ka parapa qė prej orės 10,00 e deri nė orėn 17,00 tė takohet me qytetarėt e komunės sė Mitrovicės, pėr ti dėgjuar problemet eventuale qė ata kanė dhe pėr tė cilat mendojnė se u ėshtė bėrė ndonjė shkelje e tė drejtave dhe lirive tė tyre.

Njoftojmė qytetarėt e komunės se Ombudspersoni pėr Kosovėn, Marek  Antoni  Nowicki,  tė interesuarit do t’i pranojė nė lokalet e Kuvendit tė Komunės. (ZMP)

 

Postuar me datë:24-02-2005
Lajmet e fundit
Kryetari Spahija pėrgėzon minatorėt pėr rifillimin e prodhimit nė “Trepēė”
Nė komunėn e Mitrovicės sė shpejti fillon aksioni pėr vrasjen e qenėve endacak
Nė minierėn “Trepēa” nė Stan Tėrg rifilloj prodhimi
Kėshilli i Qytetarėve tė Veriut tė Mitrovicės apelon qė tė ndalet dukuria e shitblerjes
Nė veri tė Mitrovicės u pavarėsua stacioni policor
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS