Shpalljet e fundit
Ombudspersoni Nowicki tė hėnėn viziton Mitrovicėn
Shėnohet pėrvjetori i vdekjes sė Musa Hotit
Tė enjtėn DKRS, shpall sportistin e vitit 2004
QNKV mbanė seminarin – Kampanja anti korrupsion
Pėrfaqėsuesi i Ombudspersonit tė mėrkurėn viziton Mitrovicėn
 
Nė pėrcjellje tė SHPK-sė, serbėt vizituan varrezat e tyre ortodokse

Nė pėrcjelljen e policėve tė SHPK-sė atyre shqiptarė dhe serbė, qytetarė tė shumtė serbė kanė vizituar varrezat e tyre nė lokacione tė ndryshme tė Kosovės, pėrfshirė kėtu edhe varrezat nė jug tė Mitrovicės, njoftuan tė hėnėn burimet e policisė nė Mitrovicė.

Larry Miller, zėdhėnės i SHPK-sė pėr rajonin e Mitrovicės, bėri tė ditur se ditėn e shtunė gjithsejt trembėdhjetė konvoje sollėn pėrafėrsisht 785 vizitorė serb nė varreza, nė disa lokacione tė Kosovės, nė pėrcjellje tė policėve shqiptarė tė SHPK-ės nga Njėsitė Rajonale tė Trafikut nga rajonet e Prishtinės, Pejės dhe Mitrovicės.

Sipas tij, pėr pėrcjellejn e kėtyre konvojeve ėshtė siguruar mbėshtetje edhe nga Njėsitė Speciale tė Policisė sė Jordanisė, Pakistanit, Polonisė dhe Rumanisė, vizitat kanė qenė shumė tė suksesshme dhe kanė pėrfunduar pa incidente.

Miller, gjithashtu njoftoi se njė operacion i veēantė, nga Stacioni Verior i Mitrovicės, ua mundėsoi rreth 300 qytetarėve serbė tė vizitojnė Varrezat Ortodokse nė jug tė Mitrovicės.

“Pėrcjellja ėshtė siguruar nga 10 policė serbė tė SHPK-ės nga Njėsia Rajonale pėr Mbėshtetje Operacionale dhe ka pėrfunduar pa incidente. Qytetarėt e Kosovės duhet tė jenė shumė krenar me efektshmėrinė e policėve tė tyre, shqiptarė edhe serbė, tė cilėt kanė kryer detyrėn me nderė nė kėto pėrcjellje”, tha Miller. (ZMP)

 

Postuar me datë:07-03-2005
Lajmet e fundit
Kryetari Spahija shpreh keqardhje pėr ngritjen e aktakuzės kundėr Haradinajt
Bordi i Drejtorėve kėrkon mobilizim tė drejtorive pėr realizimin e pėrgjegjėsive
Nė mungesė tė ngrohjes, ndėrpritet mėsimi nė tri shkolla fillore
Urimi i kryetarit Spahija me rastin e 8 Marsit – Ditės Ndėrkombėtare tė Gruas
Urimi i kryetarit Spahija me rastin e 7 Marsit – Ditės sė Mėsuesit
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS