Shpalljet e fundit
Ombudspersoni Nowicki tė hėnėn viziton Mitrovicėn
Shėnohet pėrvjetori i vdekjes sė Musa Hotit
Tė enjtėn DKRS, shpall sportistin e vitit 2004
QNKV mbanė seminarin – Kampanja anti korrupsion
Pėrfaqėsuesi i Ombudspersonit tė mėrkurėn viziton Mitrovicėn
 
Gjatė vikendit kanė ndodhur njė varg vjedhjesh tė rėnda

Edhe njė sasi heroine ėshtė konfiskuar nė pjesėn veriore tė qytetit, kanė njoftuar burimet e policisė nė Mitrovicė. Zėdhėnsi i policisė, Larry Miller, ka njoftuar se policėt nga skuadra rajonale e hetuesisė sė narkotikėve ka bėrė njė kontrollim nė njė banesė nė pjesėn veriore dhe me atė rast ka gjetur dhe konfiskuar  55 gram tė njė substance tė narkotikėve, qė dyshohet tė jetė heroinė.Policia ėshtė duke e hetuar rastin.

Zėdhėnėsi Miller, ka bėrė tė ditur se pronari i dyqanit “Trepēa- Sport”, ka raportuar nė polici se i ėshtė thyer dyqani gjatė natės dhe se i janė vjedhur njė kompjuter dhe dy resiverė nė vlerė tė pėrgjithshme prej 1190 euro. Miller ka thėnė se nuk ka asnjė tė dyshuar tani pėr tani dhe se rasti mbetet nėn hetime. Gjithnjė sipas zėdhėnėsit Miller, edhe nė pjesėn veriore tė qytetit kanė ndodhur njė sėrė vjedhjesh, tė cilat ėshtė duke i hetuar policia. (ZMP)

Postuar me datë:07-03-2005
Lajmet e fundit
Kryetari Spahija shpreh keqardhje pėr ngritjen e aktakuzės kundėr Haradinajt
Bordi i Drejtorėve kėrkon mobilizim tė drejtorive pėr realizimin e pėrgjegjėsive
Nė mungesė tė ngrohjes, ndėrpritet mėsimi nė tri shkolla fillore
Urimi i kryetarit Spahija me rastin e 8 Marsit – Ditės Ndėrkombėtare tė Gruas
Urimi i kryetarit Spahija me rastin e 7 Marsit – Ditės sė Mėsuesit
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS