Shpalljet e fundit
Ombudspersoni Nowicki tė hėnėn viziton Mitrovicėn
Shėnohet pėrvjetori i vdekjes sė Musa Hotit
Tė enjtėn DKRS, shpall sportistin e vitit 2004
QNKV mbanė seminarin – Kampanja anti korrupsion
Pėrfaqėsuesi i Ombudspersonit tė mėrkurėn viziton Mitrovicėn
 
Urimi i kryetarit Spahija me rastin e 8 Marsit – Ditės Ndėrkombėtare tė Gruas

Kryetari i Kuvendit tė Komunės, z. Faruk Spahija, ua ka urua tė gjitha femrave tė komunės 8 Marsin – Ditėn Ndėrkombėtare tė Gruas. Nė urimin e kryetarit Spahija thuhet: 

Me rastin e 8 Marsit- Ditės Ndėrkombėtare tė Gruas, kam nderin qė nė emrin tim personal dhe  nė emėr tė bashkėpunėtorėve tė mi, tė gjitha femrat e komunės t’i pėrgėzojė dhe tė ju dėshirojė jetė tė gjatė e tė lumtur familjare.

Kontributi i femrės kosovare, pra edhe i asaj tė komunės sonė nė ēuarjen pėrpara tė proceseve demokratike tė vendit nė periodėn e pasluftės ėshtė i madh. Mu pėr kėtė, por edhe pėr angazhimet tjera tė suksesshme tė saj, ne meshkujtė e Kosovės sot kemi mė shumė se kurrė konsideratė ndaj femrės.

Duke ua uruar  edhe njė herė 8 Marsin-Ditėn Ndėrkombėtare tė Gruas, tė gjitha femrave tė komunės ju dėshirojė punė tė suksesshme nė profesionin e tyre dhe realizimin e  aspiratave tė tyre, thuhet nė urimin e kryetarit tė Kuvendit tė Komunės, z. Faruk Spahija. (ZMP)

Postuar me datë:08-03-2005
Lajmet e fundit
Kryetari Spahija shpreh keqardhje pėr ngritjen e aktakuzės kundėr Haradinajt
Bordi i Drejtorėve kėrkon mobilizim tė drejtorive pėr realizimin e pėrgjegjėsive
Nė mungesė tė ngrohjes, ndėrpritet mėsimi nė tri shkolla fillore
Urimi i kryetarit Spahija me rastin e 8 Marsit – Ditės Ndėrkombėtare tė Gruas
Urimi i kryetarit Spahija me rastin e 7 Marsit – Ditės sė Mėsuesit
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS