Shpalljet e fundit
Ombudspersoni Nowicki tė hėnėn viziton Mitrovicėn
Shėnohet pėrvjetori i vdekjes sė Musa Hotit
Tė enjtėn DKRS, shpall sportistin e vitit 2004
QNKV mbanė seminarin – Kampanja anti korrupsion
Pėrfaqėsuesi i Ombudspersonit tė mėrkurėn viziton Mitrovicėn
 
Kryetari Spahija shpreh keqardhje pėr ngritjen e aktakuzės kundėr Haradinajt

Rambo.jpgKryetari i Kuvendit tė Komunės, Faruk Spahija, ka shprehur keqardhje dhe indinjatė pėr ngritjen e aktakuzės nga Gjykata e Hagės kundėr kryeministrit tė Kosovės, Ramush Haradinaj. Kryetari Spahija  e ēmon lartė sjelljen dhe veprimet e kryeministrit Haradinaj  pas marrjes sė aktakuzės, me tė cilat tregoi se mbi tė gjitha ėshtė i interesuar pėr  pavarėsinė sa mė tė shpejtė tė Kosovės, si dhe qėndrimin e tij tė denjė dhe konstruktiv pėr tė bashkėpunuar me Gjykatėn e Hagės.

Poashtu, kryetari Spahija ēmon lartė kontributin dhe sakrificėn e Ramush Haradinajt, para, gjatė dhe pas luftės, pėr lirinė e plotė tė Kosovės dhe tė mirėn e popullit.

Kryetari i Kuvendit tė Komunės, Faruk Spahija ka konsideratė tė madhe dhe i shpreh mirėnjohje z Haradinaj pėr intersimin dhe angazhimin e tij si kryeministėr i Kosovės pėr  zgjidhjen e problemeve tė qytetarėve tė komunės sė Mitrovicės dhe integrimin sa mė tė shpejtė tė qytetit.

Nė fund, kryetari i Kuvendit tė Komunės, Faruk Spahija, apelon tek qytetarėt e komunės qė tė jenė vigjilent dhe tė kujdesshėm, nė mėnyrė qė tė mos lejojnė askė qė tė shfytėzojė situatėn e rėndė nė komunė pėr tė realizuar qėllime qė nuk janė nė pėrputhje me synimet dhe aspiratat e qytetarėve tė komunės dhe tė vendit.

Kryetari Spahija vlerėson se sjellja  dinjitoze dhe e pėrgjegjshme e qytetarėve tė komunės nė kėto momente, do tė ishte njė mbėshtetje e fuqishme ndaj kėrkesės sė vetė z. Haradinaj dhe udhėheqėsve tė institucioneve kryesore tė vendit e tė subjekteve politike,  pėr tė ruajtur rendin dhe qetėsinė, nė mėnyrė qė institucionet demokratike tė vendit tė vazhdojnė me pėrmbushjen e obligimeve tė tyre drejtė njohjes sė pavarėsisė sė vendit. (ZMP)

Postuar me datë:10-03-2005
Lajmet e fundit
Kryetari Spahija shpreh keqardhje pėr ngritjen e aktakuzės kundėr Haradinajt
Bordi i Drejtorėve kėrkon mobilizim tė drejtorive pėr realizimin e pėrgjegjėsive
Nė mungesė tė ngrohjes, ndėrpritet mėsimi nė tri shkolla fillore
Urimi i kryetarit Spahija me rastin e 8 Marsit – Ditės Ndėrkombėtare tė Gruas
Urimi i kryetarit Spahija me rastin e 7 Marsit – Ditės sė Mėsuesit
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS