Shpalljet e fundit
Tė hėnėn, mė 8 gusht, DKRS do tė mbajė konfernėce pėr shtyp
Tė martėn, mė 9 gusht, Drejtoria pėr Inspekcion do tė mbajė njė konferencė pėr shtyp
Tė premtėn, mė 5 gusht mbahet mbledhja e 33-tė e rregullt e Kuvendit tė Komunės
Tė hėnėn, pėrfaqėsuesit e Ministrisė pėr Kthim dhe Komunitete do tė qėndrojnė nė Mitrovicė
Sot do tė mbahet mbledhja e 32-tė e rregullt e Kuvendit tė Komunės
 
Komandanti i KFOR-it Cermabon tė premten viziton Kuvendin e Komunės

Tė premtėn, mė 18.03.2005, komandanti i KFOR-it pėr Kosovėn, gjenerali Cermabon do tė vizitojė Kuvendin e Komunės sė Mitrovicės, me ē’rast do tė takohet me kryetarin e Kuvendit tė Komunės, Faruk Spahija dhe bashkėpunėtorėt e tij.

Takimi do tė mbahet nė ambientet e Kuvendit tė Komunės dhe do tė filloj nė ora 14:00.(ZMP)

Postuar me datë:18-03-2005
Lajmet e fundit
Kryetari Spahija pėrgėzon minatorėt pėr rifillimin e prodhimit nė “Trepēė”
Nė komunėn e Mitrovicės sė shpejti fillon aksioni pėr vrasjen e qenėve endacak
Nė minierėn “Trepēa” nė Stan Tėrg rifilloj prodhimi
Kėshilli i Qytetarėve tė Veriut tė Mitrovicės apelon qė tė ndalet dukuria e shitblerjes
Nė veri tė Mitrovicės u pavarėsua stacioni policor
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS