Shpalljet e fundit
Tė hėnėn, mė 8 gusht, DKRS do tė mbajė konfernėce pėr shtyp
Tė martėn, mė 9 gusht, Drejtoria pėr Inspekcion do tė mbajė njė konferencė pėr shtyp
Tė premtėn, mė 5 gusht mbahet mbledhja e 33-tė e rregullt e Kuvendit tė Komunės
Tė hėnėn, pėrfaqėsuesit e Ministrisė pėr Kthim dhe Komunitete do tė qėndrojnė nė Mitrovicė
Sot do tė mbahet mbledhja e 32-tė e rregullt e Kuvendit tė Komunės
 
Tė enjtėn, mė 24 mars, shėnohet 3 vjetori i revistės “Fjalė e valė”

Mė 24 mars 2005, nė kuadėr tė shėnimit tė Ditės sė Bibliotekarisė sė Mitrovicės, duke filluar nga ora 13:30, nė lokalet e Bibliotekės Ndėrkomunale “Latif Berisha” nė Mitrovicė, shėnohet edhe 3 vjetori i daljes sė revistės letrare “Fjalė e valė” tė KL “Lumi i Bardhė”.

Bashkėorganizatorė tė kėsaj ngjarjeje janė: KL “Lumi i Bardhė”, Biblioteka  Ndėrkomunale “Latfi Berisha” dhe Kuvendi i Komunės – DKSR – Sektori i Kulturės.

Pas fjalės pėrshėndetėse tė kryetarit tė klubit, pėr lindjen dhe rritėn e revistės do tė flas kryeredaktori, pėr t’u lėnė radhėn pastaj lexuesve dhe bashkėpunėtorėve qė t’i shprehin mendimet e veta lidhur me kėtė.

Nė pjesėn e dytė ėshtė paraprė qė t’i bėhet njė vėshtrim opusit krijues tė poetit e shkrimtarit tashmė tė ndjerė, Jakup Ceraja.

Nė pjesėn e tretė do tė mbahet njė orė letrare, ku krijimet e tyre do t’i lexojnė krijuesit e pranishėm. (ZMP)

Postuar me datë:21-03-2005
Lajmet e fundit
Kai Aide u taku me pėrfaqėsuesit serb nė veri tė Mitrovicės
Shkuarja nė Merdare nga Mitrovica bėhet nė mėnyrė tė organizuar
Kryeshefi Pllana pėrgėzon nxėnėsit dhe arsimtarėt me rastin e fillimit tė vitit shkollor
Nė komunėn e Mitrovicės janė bėrė pėrgatitje serioze pėr fillim tė mbarė tė vitit shkollor
Kryetari Spahija pėrgėzon minatorėt pėr rifillimin e prodhimit nė “Trepēė”
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS