Shpalljet e fundit
Ombudspersoni Nowicki tė hėnėn viziton Mitrovicėn
Shėnohet pėrvjetori i vdekjes sė Musa Hotit
Tė enjtėn DKRS, shpall sportistin e vitit 2004
QNKV mbanė seminarin – Kampanja anti korrupsion
Pėrfaqėsuesi i Ombudspersonit tė mėrkurėn viziton Mitrovicėn
 
Pėrfaqėsuesi i Ombudspersonit tė mėrkurėn viziton Mitrovicėn

Tė mėrkurėn , mė 22 dhjetor 2004, pėrfaqėsuesi i Ombudspersonit pėr Kosovėn, Hilmi Jashari, do tė bėjė njė vizitė njėditore pune nė Mitrovicė, pėr tė mbajtur tė ashtuquajturėn “ditė tė hapur”.

Pėrfaqėsuesi i Ombudspersonit, Hilmi Jashari, nė agjendėn e tij, ka paraparė qė prej orės 10, 00 e deri nė orėn 17,00 tė takohet me qytetarėt e komunės sė Mitrovicės, pėr ti dėgjuar problemet eventuale qė ata kanė dhe pėr tė cilat mendojnė se u ėshtė bėrė ndonjė shkelje e tė drejtave dhe lirive te tyre.

Njoftojmė qytetarėt e komunės se pėrfaqėsuesi i Ombudspersonit, Hilmi Jashari, tė interesuarit do t’i pranojė nė lokalet e Kuvendit tė Komunės. (ZIP)

Postuar me datë:21-12-2004
Lajmet e fundit
Kryetari Spahija shpreh keqardhje pėr ngritjen e aktakuzės kundėr Haradinajt
Bordi i Drejtorėve kėrkon mobilizim tė drejtorive pėr realizimin e pėrgjegjėsive
Nė mungesė tė ngrohjes, ndėrpritet mėsimi nė tri shkolla fillore
Urimi i kryetarit Spahija me rastin e 8 Marsit – Ditės Ndėrkombėtare tė Gruas
Urimi i kryetarit Spahija me rastin e 7 Marsit – Ditės sė Mėsuesit
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS