Shpalljet e fundit
DKRS tė premtėn, mė 25 nėntor 2005, organizon manifestim me rastin e “28 Nėntorit....
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto, tė martėn mė 22 nėntor, viziton KK
Tė hėnėn, mė 14 nėntor, do tė mbahet mbledhja e 37-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės
Mbahet Manifestimi Poetik Ndėrkombėtarė “Kepi i shpresės sė mirė – Fahredin Gunga”
Njėzet e pesė kryetarė tė komunave tė Shqipėrisė do tė qėndrojnė nė Mitrovicė
 
Sot do tė mbahet mbledhja e 32-tė e rregullt e Kuvendit tė Komunės

Tė premtėn, mė 08.07.2005, do tė mbahet mbledhja e 32-tė e rregullt e Kuvendit tė Komunės.

Nė mbledhje do tė shqyrtohet propozim rregullorja pėr mbrojtje nga zjarri, propozim vendimi pėr formimin e Komitetit komunal pėr mbrojtje civile dhe gatishmėri emergjente, konkluzioni lidhur me njoftimin mbi ndėrrimin e ngastrės pėr ndėrtimin e Qendrės pėr regjistrimin e automjeteve si dhe disa ēėshtje tė tjera tė rėndėsishme.

Mbledhja do tė mbahet nė sallėn e Kuvendit tė Komunės dhe fillon nė ora 11,00. (ZMP)

Postuar me datë:08-07-2005
Lajmet e fundit
U shėnua dita e shkollės fillore “Gjergj Kastrioti Skėnderbeu”
Nė organizim tė DKRS u mbajt manifestimi pėr nder tė festave tė nėntorit
U mbajt turneu nė futboll tė vogėl
Udhėheqja komunale priti nga grup ashkalinjėsh qė dėshirojnė tė kthehen nė pronat e tyre
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto vizitoi nė Kuvendin e Komunės
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS