Shpalljet e fundit
DKRS tė premtėn, mė 25 nėntor 2005, organizon manifestim me rastin e “28 Nėntorit....
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto, tė martėn mė 22 nėntor, viziton KK
Tė hėnėn, mė 14 nėntor, do tė mbahet mbledhja e 37-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės
Mbahet Manifestimi Poetik Ndėrkombėtarė “Kepi i shpresės sė mirė – Fahredin Gunga”
Njėzet e pesė kryetarė tė komunave tė Shqipėrisė do tė qėndrojnė nė Mitrovicė
 
Tė hėnėn, pėrfaqėsuesit e Ministrisė pėr Kthim dhe Komunitete do tė qėndrojnė nė Mitrovicė

Tė hėnėn, mė 25.07.2005, duke filluar nga ora 11:00, pėrfaqėsuesit e Ministrisė pėr Kthim dhe Komunitete, me nė krye zėvendėsministrin Nazmi Fejza, do tė qėndrojnė nė Mitrovicė, me ē’rast me udhėheqjen mė tė lartė tė Kuvendit tė Komunės, do tė  bisedojnė lidhur me gjendjen e komuniteteve, procesin e kthimit tė tė zhvendosurve dhe nivelin e pėrmbushjes sė standardeve lidhur me kėtė proces.

Nė takim, pėrveq udhėheqjes komunale, do tė marrin pjesė edhe zyrtarė tė tjerė vendor e ndėrkombėtarė qė aktualisht janė tė kyqur nė aktivitetet lidhur me me gjendjen e komuniteteve, procesin e kthimit tė tė zhvendosurve dhe nivelin e pėrmbushjes sė standardeve lidhur me kėtė proces.

Takimi ėshtė i hapur pėr opinion, prandaj nė tė mund tė marrin pjesė edhe qytetarėt e interesuar nga komuna e Mitrovicės.

Takimi do tė mbahet nė ambientet e Kuvendit tė Komunės, duke filluar nga ora 11:00. (ZMP)

Postuar me datë:21-07-2005
Lajmet e fundit
U shėnua dita e shkollės fillore “Gjergj Kastrioti Skėnderbeu”
Nė organizim tė DKRS u mbajt manifestimi pėr nder tė festave tė nėntorit
U mbajt turneu nė futboll tė vogėl
Udhėheqja komunale priti nga grup ashkalinjėsh qė dėshirojnė tė kthehen nė pronat e tyre
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto vizitoi nė Kuvendin e Komunės
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS