Shpalljet e fundit
DKRS tė premtėn, mė 25 nėntor 2005, organizon manifestim me rastin e “28 Nėntorit....
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto, tė martėn mė 22 nėntor, viziton KK
Tė hėnėn, mė 14 nėntor, do tė mbahet mbledhja e 37-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės
Mbahet Manifestimi Poetik Ndėrkombėtarė “Kepi i shpresės sė mirė – Fahredin Gunga”
Njėzet e pesė kryetarė tė komunave tė Shqipėrisė do tė qėndrojnė nė Mitrovicė
 
Tė premtėn, mė 5 gusht mbahet mbledhja e 33-tė e rregullt e Kuvendit tė Komunės

Tė premtėn, mė 05.08.2005, do tė mbahet mbledhja e 33-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės.

Nė mbledhje do tė shqyrtohet propozim vendimi pėr caktimin e lokacionit pėr ndėrtimin e ambulancės nė lagjen Bair, propozim vendimi pėr caktimin e lokacionit pėr ndėrtimin e ambulancės nė fshatin Broboniq, propozim vendimi pėr caktimin e lokacionit pėr ndėrtimin e ambulancės nė fshatin Kēiq, propozim vendimi pėr caktimin e lokacionit pėr ndėrtimin e objektit tė Stacionit Policor Rajonal tė SHPK-sė nė Mitrovicė, informata e Drejtorisė pėr Buxhet dhe Financa pėr realizimin e buxhetit komunal pėr periudhėn janar – qershor 2005, informata mbi gjendjen me furnizim me ujė tė pijshėm nė komunėn e Mitrovicės si dhe disa ēėshtje tė tjera tė rėndėsishme.

Mbledhja do tė mbahet nė sallėn e Kuvendit tė Komunės dhe fillon nė ora 11,00. (ZMP)

Postuar me datë:04-08-2005
Lajmet e fundit
U shėnua dita e shkollės fillore “Gjergj Kastrioti Skėnderbeu”
Nė organizim tė DKRS u mbajt manifestimi pėr nder tė festave tė nėntorit
U mbajt turneu nė futboll tė vogėl
Udhėheqja komunale priti nga grup ashkalinjėsh qė dėshirojnė tė kthehen nė pronat e tyre
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto vizitoi nė Kuvendin e Komunės
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS