Shpalljet e fundit
DKRS tė premtėn, mė 25 nėntor 2005, organizon manifestim me rastin e “28 Nėntorit....
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto, tė martėn mė 22 nėntor, viziton KK
Tė hėnėn, mė 14 nėntor, do tė mbahet mbledhja e 37-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės
Mbahet Manifestimi Poetik Ndėrkombėtarė “Kepi i shpresės sė mirė – Fahredin Gunga”
Njėzet e pesė kryetarė tė komunave tė Shqipėrisė do tė qėndrojnė nė Mitrovicė
 
Tė hėnėn, mė 8 gusht, DKRS do tė mbajė konfernėce pėr shtyp

Drejtoria pėr Kulturė, Rini dhe Sport, Sektori i Rinisė, do tė mbajė tė hėnėn, mė 8.08.2005 njė konferencė pėr shtyp, nė tė cilėn  do tė bėhet prezantimi i aktiviteteve tė cilat do tė mbahen nė komunėn e Mitrovicės me rastin e Muajt tė Rinisė.

Konferenca do tė mbahet nė sallėn pėr media tė Kuvendit tė Komunės, duke filluar nga ora 11:00.

Pjesėmarrja e juaj nė konferencė do tė ishte njė kontribut i veēantė nė masovizimin e kėtyre aktiviteteve rinore. (ZMP)

Postuar me datë:06-08-2005
Lajmet e fundit
U shėnua dita e shkollės fillore “Gjergj Kastrioti Skėnderbeu”
Nė organizim tė DKRS u mbajt manifestimi pėr nder tė festave tė nėntorit
U mbajt turneu nė futboll tė vogėl
Udhėheqja komunale priti nga grup ashkalinjėsh qė dėshirojnė tė kthehen nė pronat e tyre
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto vizitoi nė Kuvendin e Komunės
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS