Shpalljet e fundit
DKRS tė premtėn, mė 25 nėntor 2005, organizon manifestim me rastin e “28 Nėntorit....
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto, tė martėn mė 22 nėntor, viziton KK
Tė hėnėn, mė 14 nėntor, do tė mbahet mbledhja e 37-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės
Mbahet Manifestimi Poetik Ndėrkombėtarė “Kepi i shpresės sė mirė – Fahredin Gunga”
Njėzet e pesė kryetarė tė komunave tė Shqipėrisė do tė qėndrojnė nė Mitrovicė
 
Tė martėn, mė 9 gusht, Drejtoria pėr Inspekcion do tė mbajė njė konferencė pėr shtyp

Tė martėn, mė 9.08.2005, drejtori i Drejtorisė pėr Inspekcion tė Kuvendit tė Komunės, Ismet Syla, do tė mbajė njė konferencė me gazetarė.

Nė konferencė do tė bėhet fjalė pėr problemet me tė cilat po ballafaqohet drejtoria gjatė punės sė saj, rezultatet e arritura gjatė kėtij viti, bashkėpunimi i drejtorisė me gjykata, si dhe ēėshtje tė tjera aktuale nga fushėveprimi i drejtorisė.

Natyrisht, gazetarėt do tė kenė mundėsi tė bėjnė pyetje tė ndryshme lidhur me interesimet e tyre.

Konferenca do tė mbahet nė sallėn e mediave tė Kuvendit tė Komunės dhe fillon nė ora 11:00. (ZMP)

Postuar me datë:06-08-2005
Lajmet e fundit
U shėnua dita e shkollės fillore “Gjergj Kastrioti Skėnderbeu”
Nė organizim tė DKRS u mbajt manifestimi pėr nder tė festave tė nėntorit
U mbajt turneu nė futboll tė vogėl
Udhėheqja komunale priti nga grup ashkalinjėsh qė dėshirojnė tė kthehen nė pronat e tyre
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto vizitoi nė Kuvendin e Komunės
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS