Shpalljet e fundit
DKRS tė premtėn, mė 25 nėntor 2005, organizon manifestim me rastin e “28 Nėntorit....
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto, tė martėn mė 22 nėntor, viziton KK
Tė hėnėn, mė 14 nėntor, do tė mbahet mbledhja e 37-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės
Mbahet Manifestimi Poetik Ndėrkombėtarė “Kepi i shpresės sė mirė – Fahredin Gunga”
Njėzet e pesė kryetarė tė komunave tė Shqipėrisė do tė qėndrojnė nė Mitrovicė
 
Nė komunėn e Mitrovicės sė shpejti fillon aksioni pėr vrasjen e qenėve endacak

 

Numri i qenėve endacak nė komunėn e Mitrovicės, ėshtė shtuar aq shumė sa qė ata ka kohė qė vėrtetė janė bėrė kėrcnim pėr sigurinė, jo vetėm tė fėmijve, por edhe tė qytetarėve nė pėrgjithėsi.

Duke vlerėsuar se kėta qenė paraqesin rrezik pėr jetėn e qytetarėve, sepse nė disa raste kėta qenė kanė shfaqur tendenca shumė agresive ndaj njerėzve, pėr ēka komuna dhe policia kanė marrė ankesa tė shumta, stacioni jugor i policisė nė Mitrovicė, ka marrė vendim qė tė zhvillojė njė operacion pėr reduktimin e kėtij numri.

Operacioni i policėve nga stacioni jugor, do tė zhvillohet nė bashkėpunim me Shoqatėn e Gjuetarėve “Trepēa” dhe ėshtė mbėshtetur nga Kuvendi i Komunės sė Mitrovicės.

Operacioni i vrasjes sė qenėve endacak nė komunėn e Mitrovicės, do tė fillojė mė 28 gusht dhe do tė zgjas deri mė 25 shtator 2005, kurse koha e vrasjes sė qenėve do te jetė prej orės tre deri nė orėn shtatė tė mėngjesit.

Gjuetarėt nga shoqata e gjuetarėve, nėn drejtimin e policėve tė SHPK-sės do t’i gjuajnė qenėt endacak vetėm gjatė ditėve tė diela brenda periodės sė lartėpėrmendur. Operacioni pėr vrasjen e qenėve endacak do tė zhvillohet nė vendbanimet rurale Sheshi i Vjetėr, Tuneli i parė, Rekė, Shupkovc, Frashėr, Vaganicė, Shipol e  Zhabar, si dhe nė zonat e qytetit “2 Korriku”, “Ura e gjakut”, “Iliridė”, “Bair” dhe “Qendėr”. (ZMP)

Postuar me datë:23-08-2005
Lajmet e fundit
U shėnua dita e shkollės fillore “Gjergj Kastrioti Skėnderbeu”
Nė organizim tė DKRS u mbajt manifestimi pėr nder tė festave tė nėntorit
U mbajt turneu nė futboll tė vogėl
Udhėheqja komunale priti nga grup ashkalinjėsh qė dėshirojnė tė kthehen nė pronat e tyre
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto vizitoi nė Kuvendin e Komunės
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS