Shpalljet e fundit
DKRS tė premtėn, mė 25 nėntor 2005, organizon manifestim me rastin e “28 Nėntorit....
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto, tė martėn mė 22 nėntor, viziton KK
Tė hėnėn, mė 14 nėntor, do tė mbahet mbledhja e 37-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės
Mbahet Manifestimi Poetik Ndėrkombėtarė “Kepi i shpresės sė mirė – Fahredin Gunga”
Njėzet e pesė kryetarė tė komunave tė Shqipėrisė do tė qėndrojnė nė Mitrovicė
 
Kryeshefi Pllana pėrgėzon nxėnėsit dhe arsimtarėt me rastin e fillimit tė vitit shkollor

Kryeshefi i Ekzekutivit tė Kuvendit tė Komunės, dr Mustafė Pllana, me rastin e fillimit tė vitit tė ri shkollor, ka pėrgėzuar tė gjithė nxėnėsit dhe arsimtarėt e komunės dhe iu ka dėshiruar punė tė mbarė e sukses nė mėsime.

Kryeshefi Pllana, nė veēanti ka pėrgėzuar nxėnėsit qė pėr herė tė parė do t’i ndjekin mėsimet nė klasėn e parė tė shkollės fillore, tė cilėt kanė lindur nė rrethana lufte, tė cilėve u dėshiron rritje tė shėndosh e tė pabrenga nė shoqėrinė e re demokratike qė po e ndėrtojmė.

Me kėtė rast, kryeshefi i Ekzekutivit tė Kuvendit tė Komunės, Mustafė Pllana, kėrkon nga shoferėt e automjeteve dhe nga policia qė, duke i respektuar me pėrpikėri rregullat e komunikacionit, tė pėrkujdesen maksimalisht pėr nxėnėsit dhe fėmijėt tjerė, nė mėnyrė qė nė asnjė moment tė mos rrezikohet jeta apo shėndeti i tyre.

Poashtu, kryeshefi Pllana kėrkon edhe nga nga prindėrit e arsimtarėt e nxėnėsve, por edhe nga qytetarėt e komunės qė tė kujdesen pėr ruajtjen e tyre nga rreziqet e ndryshme qė paraqet pėr ta komunikacioni mjaftė i dendur.

Nė fund, kryetari i Ekzekutivit tė Kuvendit tė Komunės, Mustafė Pllana, kėrkon nga policia e SHPK-sė qė tė ndėrmarrė masa rigoroze ligjore ndaj tė gjithė shoferėve qė i shkellin rregullat e komunikacionit dhe nė kėtė mėnyrė e rrezikojnė jetėn dhe shėndetin e fėmijve. (ZMP)

Postuar me datë:31-08-2005
Lajmet e fundit
U shėnua dita e shkollės fillore “Gjergj Kastrioti Skėnderbeu”
Nė organizim tė DKRS u mbajt manifestimi pėr nder tė festave tė nėntorit
U mbajt turneu nė futboll tė vogėl
Udhėheqja komunale priti nga grup ashkalinjėsh qė dėshirojnė tė kthehen nė pronat e tyre
Komandanti i KFOR-it Guiseppe Valoto vizitoi nė Kuvendin e Komunės
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS