Shpalljet e fundit
Tė hėnėn, mė 8 gusht, DKRS do tė mbajė konfernėce pėr shtyp
Tė martėn, mė 9 gusht, Drejtoria pėr Inspekcion do tė mbajė njė konferencė pėr shtyp
Tė premtėn, mė 5 gusht mbahet mbledhja e 33-tė e rregullt e Kuvendit tė Komunės
Tė hėnėn, pėrfaqėsuesit e Ministrisė pėr Kthim dhe Komunitete do tė qėndrojnė nė Mitrovicė
Sot do tė mbahet mbledhja e 32-tė e rregullt e Kuvendit tė Komunės
 
Shėnohet pėrvjetori i vdekjes sė Musa Hotit

Tė shtunėn, mė 15 janar, do tė mbahet Akademi Pėrkujtimore me rastin e shėnimit tė pėrvjetorit tė parė tė vdekjes tė atdhetarit tė devotshėm, Musa (Daut) Hoti.

Akademia do tė mbahet nė sallėn e hotelit “Adriatik” nė Mitrovicė, duke filluar nė ora 11:00. (ZIP)

Postuar me datë:12-01-2005
Lajmet e fundit
Kryeshefi Pllana pėrgėzon nxėnėsit dhe arsimtarėt me rastin e fillimit tė vitit shkollor
Nė komunėn e Mitrovicės janė bėrė pėrgatitje serioze pėr fillim tė mbarė tė vitit shkollor
Kryetari Spahija pėrgėzon minatorėt pėr rifillimin e prodhimit nė “Trepēė”
Nė komunėn e Mitrovicės sė shpejti fillon aksioni pėr vrasjen e qenėve endacak
Nė minierėn “Trepēa” nė Stan Tėrg rifilloj prodhimi
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS