Shpalljet e fundit
 
Kėrcėnuesi me armė zjarri arrestohet nga policia

Burimet e policisė kanė njoftuar tė dielėn se njė njeri ka raportuar nė polici, se njė i dyshuar i panjohur e ka kėrcėnuar me armė zjarri nė kopshtin e tij.

Kur policia ka dalur nė vendin e ngjarjes, aty ka hasur tė dyshuarin, i cili posedonte njė armė, pėr ēka edhe ėshtė arrestuar, ndėrkohė qė arma i ėshtė konfiskuar. (ZMP)

Postuar me datë:29-01-2006
Lajmet e fundit
Nė Stan Tėrg filloi manifestimi tradicional “Java e minatorėve”
Minatorėt i ndajnė mirėnjohje post mortum kryetarit Rugova
Nė vitin 2005 nė QKRC nė jug tė qytetit janė regjistruar 2.416 qytetarė tė moshės madhore
Tė hėnėn pėrfaqėsues tė Ministrisė pėr Komunitete dhe Kthim vizitojnė Mitrovicėn
Tė hėnėn mbahet manifestimi qėndror i “Javės sė Minatorėve”.
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS