Shpalljet e fundit
 
Policia arreston sulmuesin e gruas sė vet

Nė Albanik, ėshtė arrestuar njė person, pėr shkak se ka sulmuar dhe lėnduar gruan e tij gjatė njė grindjeje.

Sipas policisė, njė i dyshuar ka rapotuar nė polici, se ai ka sulmuar dhe lėnduar gruan e tij me njė pistoletė, pas njė grindjeje, si dhe ka kėrcėnuar oficerin e policies, i cili kishte ardhur nė vendin e ngjarjes.

Njoftohet se i dyshuari ėshtė arrestuar, me ē’rast tek ai janė gjetur dy karikatorė dhe 30 rrathė me municion, qė janė konfiskuar nga policia. (ZMP)

Postuar me datë:29-01-2006
Lajmet e fundit
Nė Stan Tėrg filloi manifestimi tradicional “Java e minatorėve”
Minatorėt i ndajnė mirėnjohje post mortum kryetarit Rugova
Nė vitin 2005 nė QKRC nė jug tė qytetit janė regjistruar 2.416 qytetarė tė moshės madhore
Tė hėnėn pėrfaqėsues tė Ministrisė pėr Komunitete dhe Kthim vizitojnė Mitrovicėn
Tė hėnėn mbahet manifestimi qėndror i “Javės sė Minatorėve”.
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS