Shpalljet e fundit
 
Policia shton patrullimet nė fshatrat Frashėr dhe Sllatinė

Zyra pėr Informim e Policisė nė Mitrovicė, bėnė tė ditur se Shėrbimi Policor i Kosovės, do tė shtojė patrullimet nė fshatrat Frashėr dhe Sllatinė, me qėllim qė tė mbrojė banorėt e kėtyre fshatrave dhe pasurisė sė tyre, pasi qė kohėve tė fundit ėshtė shtuar krimi ndaj pasurisė.

“Nė fshatin Frashėr do tė kete prezencė 24 orėshe tė policisė gjatė tėrė javės, ndrėkaq nė Sllatinė do tė ketė miniumin katėr patrolla pėr secilin ndėrrim”, tha Larry Miller, zėdhėnės i policisė sė UNMIK-ut pėr rajonin e Mitrovicės.

Sipas tij, kėto patrullime bėhen pėr tė parandaluar krimet si dhe pėr tė zėnė kryeresit e krimeve. (ZMP)

Postuar me datë:02-02-2006
Lajmet e fundit
Nė Stan Tėrg filloi manifestimi tradicional “Java e minatorėve”
Minatorėt i ndajnė mirėnjohje post mortum kryetarit Rugova
Nė vitin 2005 nė QKRC nė jug tė qytetit janė regjistruar 2.416 qytetarė tė moshės madhore
Tė hėnėn pėrfaqėsues tė Ministrisė pėr Komunitete dhe Kthim vizitojnė Mitrovicėn
Tė hėnėn mbahet manifestimi qėndror i “Javės sė Minatorėve”.
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS