Shpalljet e fundit
 
Njė 50 vjeēar ėshtė gjetur i vdekur nė shtėpinė e tij

Njė mashkull i moshės rreth 50 vjeēare, ėshtė gjetur i vdekur nė shtėpinė e tij nė lagjen “Lumbardhi”, tė pjesės verioe tė qytetit, kanė njoftuar burime nga matanė Ibri.

Burimet thonė se bėhet pėr fjalė Sezair Hotin, i cili ishte i sėmurė nga diabeti  dhe ka pasur pengesa nė tė hecur, andaj edhe supozohet se ka vdekur natyrshėm. Njoftohet se i ndjeri ėshtė gjetur nga njė fqinj, tė shtunėn nė orėt e mbrėmjes dhe se trupi i pajetė i tij ėshtė dėrguar pėr ekspertizė mjeko-ligjore nė morgun e Rahovecit.

Rastin e gjetjes sė trupit tė pajetė tė Sezairit, e ka konfirmuar edhe policia nė Prishtinė, nė raportin e ngjarjeve tė ditės sė diel, qė u ėshtė dėrguar mediave.

Nė raport thuhet se nė vendin e ngjarjes kanė dalur ekipet e policisė tė hetuesisė dhe tė forensikės, duke mos u dhėnė detaje tė tjera. (ZMP)

Postuar me datë:05-02-2006
Lajmet e fundit
Taksisti tetnon tė dhunojė udhėtaren e tij
Keqbėrėsit vjedhin kompjuterėt nė shkollėn fillore “Skenderbeu”
Gjenerali Margueron thotė se situata nė Mitrovicė ėshtė e qetė
Nė “Lumbardh” u zbulua pllaka pėrkujtimore e dėshmorit tė kombit Avni Haradinaj
Pėrfundoi seminari treditor pėr mėsimdhėnės
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS