Shpalljet e fundit
 
Taksisti tetnon tė dhunojė udhėtaren e tij

Burimet e policisė nė Mitrovicė kanė bėrė tė ditur se njė vajzė 18 vjeqare, nga fshati Rudare, ka raportuar nė polici se njė taksist kishte tentuar ta dhunonte atė nė veturėn e tij nė pjesėn veriore tė Mitrovicės.

Zėdhėnėsi i policisė sė UNMIK-ut pėr rajonin e Mitrovicės, Larry Miller ka thėnė se viktima e ka informuar policinė se ajo kishte hyrė nė taksi dhe se taksisti ishte pajtuar qė ta dėrgonte atė nė fshatin e saj.

“Mirėpo, nė vend se ta dėrgojė nė fshat, taksisti e ka dėrguar viktimėn periferi, ku edhe e ka sulmuar. Kur viktima ka kundėrshtuar, taksisti e ka  urdhėruar atė qė tė dilte nga vetura”, ka thėnė Miller.

Skuadra Regjionale e Krimeve ėshtė duke i bėrė hetimet. (ZMP)

Postuar me datë:14-02-2006
Lajmet e fundit
Rrahja nė parkun e qytetit pėrfundoi me katėr persona tė arrestuar
Mbahet takimi i parė i Kėshillit tė Konsumatorėve pėr Ujė dhe Mbeturina
Viktima sulmohet nga vėllau i burrit tė saj
Tė premtėn, mbahet mbledhja e 41- tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės
Nė Stan Tėrg filloi manifestimi tradicional “Java e minatorėve”
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS