Shpalljet e fundit
 
Keqbėrėsit vjedhin kompjuterėt nė shkollėn fillore “Skenderbeu”

Njė vjedhje e rėndė ka ndodhur nė shkollėn fillore “Skenderbeu”, nė lagjėn “Vaganica”, kanė njoftuar tė martėn burimet e policisė nė Mitrovicė.

Larry Miller, zėdhėnės i plicisė nė Mitrovicė, Larry Miller, ka njoftuar se njė rojtar nė shkollėn “Skėnderbeu”,  nė rrugėn “Sami Gashi”, ka raportuar nė polici se persona tė panjohur e kanė hapur me dhunė njė derė tė shkollės, me ē’rast kanė marrė pajisje tė kompjuterėve, vlera e tė cilėve ėshtė pėrafėrsisht 4.433 euro. Policia ėshtė duke i zhvilluar hetimet edhe lidhur me kėtė rast. (ZMP)

Postuar me datë:14-02-2006
Lajmet e fundit
Rrahja nė parkun e qytetit pėrfundoi me katėr persona tė arrestuar
Mbahet takimi i parė i Kėshillit tė Konsumatorėve pėr Ujė dhe Mbeturina
Viktima sulmohet nga vėllau i burrit tė saj
Tė premtėn, mbahet mbledhja e 41- tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės
Nė Stan Tėrg filloi manifestimi tradicional “Java e minatorėve”
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS