Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė

KUVENDI I KOMUNĖS SĖ MITROVICĖS

Nr. 01 /13 dt. 13.04.2006

Mitrovicė

Nė bazė tė vendimit tė Bordit tė Drejtorėve Nr. 02/ 92 dt. 13.04.2006 Kuvendi i Komunės sė Mitrovicės shpallė kėtė:

                                            K O N K U R S

Pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė e rregullt tė Komunės sė Mitrovicės qė studiojnė nė kėto  fakultete:

Fakulteti Filozofik 

Psikologji - njė bursė

Shkenca Politike - njė bursė

Etnologji - njė bursė

Komunikim-Gazetari - njė bursė   

Fakulteti i Shkencave Matematike-Natyrore

Matematikė - njė bursė

Fakulteti i gjeodezisė – njė bursė

Fakulteti i Ndėrtimtarisė dhe Arkitekturės

Dega e ndėrtimtarisė – drejtimi konstruktiv - njė bursė

Dega e ndėrtimtarisė – drejtimi hidroteknik - njė bursė

Dega e arkitekturės – drejtimi i projektimeve - njė bursė

Fakulteti i Inxhinierisė Elektrike dhe Kompjuterike

Kompjuterikė dhe komunikacion - njė bursė

Fakulteti i Arteve

Dega e arteve dramatike - njė bursė

Dega e arteve muzikore - njė bursė

Fakulteti i Xehetarisė dhe Metalurgjisė

Dega e xehetarisė - njė bursė

Dega e teknologjisė - njė bursė

Fakulteti i Mjekėsisė

Mjekėsi e pėrgjithshme - njė bursė

Dega e infermierisė – njė bursė

Fakulteti i Shkencave tė Aplikuara nė Mitrovicė - njė bursė

Fakulteti i Bujqėsisė – njė bursė

Studentėt e fakulteteve sipas pikės 1 tė kėtij konkursi, qė konkurrojnė pėr bursė duhet tė plotėsojnė kėto kushte:

Tė kenė tė regjistruar vitin e dytė tė studimeve e mė lartė.

Tė kenė notėn mesatare gjatė studimeve jo mė pak se 8.5.

Tė mos kenė vit tė pėrsėritur gjatė studimeve.

Tė mos jenė pėrfitues tė bursės universitare.

Pėrjashtimisht nga al. b e pikės 2 tė kėtij konkursi, studentėt e Fakultetit tė Ndėrtimtarisė dhe Arkitekturės, Fakultetit tė Inxhinierisė Elektrike dhe Kompjuterike, Fakultetit tė Xehetarisė dhe metalurgjisė, si dhe studentėt e Fakultetit tė Shkencave Matematike-Natyrore – drejtimi i matematikės, mund tė konkurrojnė me notė mesatare mė tė vogėl, por jo mė pak se 7.5.

Pėrparėsi do tė kenė kandidatėt:

studentėt tė cilėt kanė notė tė lartė mesatare,

studentėt e viteve tė larta tė studimeve,

studentėt, anėtarė tė familjeve tė dėshmorėve dhe invalidėve tė luftės, si dhe

studentėt me gjendje tė dobėt ekonomike.

Bursat ndahen pėr vitin akademik 2005/2006 prej hyrjes nė fuqi tė vendimit tė Bordit tė Drejtorėve dhe lartėsia e bursės do tė jetė:

pėr studentė qė studiojnė nė Universitetin e Prishtinės 50 €,

pėr studentėt qė studiojnė nė qendrat tjera universitare, nė degėt tė cilat nuk ekzistojnė nė Universitetin e Prishtinės lartėsia e bursės tė jetė 100 €.

Studentėt qė i plotėsojnė kushtet duhet tė paraqesin kėto dokumente: 

Certifikatėn e vitit tė regjistruar akademik 2005/2006 duke cekur edhe notėn mesatare gjatė studimeve dhe atė se nuk kanė pėrsėritur asnjė vit gjatė studimeve.

Dėshminė se nuk janė pėrfitues tė bursės universitare.

Dėshmi qė janė invalid tė luftės apo anėtar tė familjeve tė dėshmorėve dhe invalidėve tė luftės.

Certifikatėn e gjendjes ekonomike.

Kandidatėve tė cilėve iu ndahet bursa, pėr kriteret e shfrytėzimit do tė nėnshkruajnė kontratė tė veēantė ku do tė precizohen kushtet, obligimet dhe detyrat e dyanshme.

Konkursi mbetet i hapur 15 ditė nga dita e shpalljes nė mjetet e informimit dhe njėkohėsisht do tė shpallet nė tabelat e shpalljeve tė Kuvendit tė Komunės si dhe nė Web-faqen e Komunės “mitrovica-komuna.org”.

Aplikacionet merren dhe tė plotėsuara dorėzohen nė Zyrėn Nr. 3 tė Kuvendit tė Komunės.

Postuar me datë:13-04-2006
Lajmet e fundit
Gratė e veriut tė Mitrovicės biseduan me udhėheqjen komunale
Nga njė grup serbėsh sulmohet Arsim Sylejmani nga fshati Suhodoll
Kryetari Ibrahimi kėrkon nga romėt tė mos hezitojnė por tė kthehen nė pronat e tyre
Kush hyn nė kampet e KFOR-it pa paralajmėrim rrezikon jetėn
Konkluzionet nga mbledhja e jashtėzakonshme e Kuvendit tė Komunės
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS