Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Ėshtė inauguruar nė mėnyrė solemne salla e renovuar e Kuvendit tė Komunės

,_42.jpgĖshtė inauguruar nė mėnyrė solemne salla e renovuar e Kuvendit tė Komunės, renovimi i sė cilės ėshtė bėrė me mjete nga tė hyrat vetanake tė Kuvendit tė Komunės. Inaugurimin solemn e ka bėrė kryetari i Kuvendit tė Komunės, Mursel Ibrahimi, para se tė fillojė mbledhja e jashtėzakonshme e Kuvendit tė Komunės, nė tė cilėn ėshtė shqyrtuar gjendja aktuale nė komunė dhe projekti i Ekipit Negociator pėr zgjidhjen e problemit tė Mitrovicės.

Renovimi i sallės, e cila tani ka njė pamje tė bukur dhe ofron kushte tė mira pėr punė normale tė anėtarėve tė Kuvendit tė Komunės, ka kushtuar 54 mijė euro, kurse punimet i ka kryer ashtu si duhet ndėrmarrja ”Kastrioti” nga Mitrovica.

Sallės sė renovuar, e cila ka 82 ulėse, i ėshtė shtuar edhe aneksi pėr pėrkthim simultan tė diskutimeve qė do tė zhvillohen nė gjuhė tė ndryshme nė mbledhjet e Kuvendit tė Komunės. Pritet qė sė shpejti tė arrijnė edhe pasijet pėr pėrkthim simultan qė i ka siguruar Asociacioni i Komunave tė Kosovės, pėrmes donacioneev nga jashtė. (ZMP)

 

 

 

Postuar me datë:20-04-2006
Lajmet e fundit
Gratė e veriut tė Mitrovicės biseduan me udhėheqjen komunale
Nga njė grup serbėsh sulmohet Arsim Sylejmani nga fshati Suhodoll
Kryetari Ibrahimi kėrkon nga romėt tė mos hezitojnė por tė kthehen nė pronat e tyre
Kush hyn nė kampet e KFOR-it pa paralajmėrim rrezikon jetėn
Konkluzionet nga mbledhja e jashtėzakonshme e Kuvendit tė Komunės
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS