Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Kush hyn nė kampet e KFOR-it pa paralajmėrim rrezikon jetėn

Njėsia Vepruese Shumėkombėshe Veri e KFOR-it, pėrmes njė komunikate tė lėshuar pėr media, ua ka tėrhequr ashpėr vėrejtjen tė gjithė qytetarėve qė tė mos hyjnė tė paautorizuar nė asnjė kamp tė ushtarėve tė KFOR-it, sepse e rrezikojnė seriozisht jetėn e tyre.

Zėdhėnėsi i NJVSHV-sė, togeri Damien Roubaud, ka njoftuar se nė mbrėmjen e sė martės, tre djemė tė rinjė janė kapur nga KFOR-i nė kampin e Batalionit Francez dhe i janė dorėzuar menjėherė SHPK-sė.

“Ata persona janė ende gjallė duke iu falenderuar profesionalizmit tė ushtarėve tonė. Sikurse nė muajin shkurt, Njėsia Vepruese Shumėkombėshe–Veri ia tėrheq vėrejten pėr herė tė dytė popullatės, se secili qė hyn nė ndonjė kamp tė KFOR-it pa autorizim e vėnė jetėn e tij seriozisht nė rrezik. Sipas rezolutės 1244 tė KB, hyrja nė kazerma tė KFOR-it ėshtė e rregulluar me rregulla strikte“, ka thėnė togeri Roubaud. (ZMP)

Postuar me datë:21-04-2006
Lajmet e fundit
Njė alarm i rrejshėm pėr mjet shpėrthyes, mbanė tė bllokuar njė orė ndėrtesėn e KK
Udhėheqja komunale e Hassleholm tė Suedisė po qėndron nė Mitrovicė
U mbajt ushtrimi i improvizuar me Shoqatėn Vullnetare tė Zjarrfikėsve nė Mitrovicė
U mbajt konferenca “Kultura dhe Bashkėjetesa”
Nė Kodėr tė Mitrovicės u pėrkujtua komandant Shemi
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS