Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Meremetohet penda nė lagjen "2 Korriku"

Majori Miftar Kurti, zėdhėnės i Zonės sė IV-tė Mbrojtėse tė TMK-sė, ka njoftuar se pjestarėt e kėsaj zone i kanė bėrė tė gjitha pėrgatitjet e nevojshme pėr fillimin edhe tė njė projekti humanitar.

“Ėshtė fjala pėr projektin pėr meremetimin e pendės nė Lagjen “2Korriku”, qė shtrihet pėrgjatė lumit Sitnicė nė hyje tė qytetit. Projekti nė fjalė pritet tė realizohet nė bashkėpunim me NJVSHV tė KFOR-it”, ka thėnė majori Kurti.

Gjatė vėrshimeve tė mėdha qė ndodhėn gjatė muajit shkurt janė shkaktuar dėme materiale nė disa lagje tė Mitrovicės, por mė sė shumti kishte pėsuar Lagja “2 Korriku”, ku kishte ardhur deri tek shpėrthimi i pjesės mbrojtėse tė pendės.

“Edhe atėherė Zona e IV-tė Mbrojtėse u kishte dalė nė ndihmė banorėve tė kėsaj lagje. Me qėllim qė tė mos pėrsėriten dėmet dhe qė kjo lagje tė jetė e mbrojtur nga vėrshimet, do tė realizohet projekti nė fjalė. Janė marrė tė gjitha masat e duhura qė ky projekt humanitar tė realizohet me sukses”, ėshtė shprehur majori Miftar Kurti. (ZMP)

Postuar me datë:21-04-2006
Lajmet e fundit
Njė alarm i rrejshėm pėr mjet shpėrthyes, mbanė tė bllokuar njė orė ndėrtesėn e KK
Udhėheqja komunale e Hassleholm tė Suedisė po qėndron nė Mitrovicė
U mbajt ushtrimi i improvizuar me Shoqatėn Vullnetare tė Zjarrfikėsve nė Mitrovicė
U mbajt konferenca “Kultura dhe Bashkėjetesa”
Nė Kodėr tė Mitrovicės u pėrkujtua komandant Shemi
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS