Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Nė Sitnicė gjendet trupi i pajetė i njė personi

Burimet e policisė nė Mitrovicė kanė njoftuar pėr gjetjen e njė trupi tė pajetė nė lumin Sitnica, afėr stacionit tė vjetėr hekurudhor. Zėdhėnėsi i SHPK-sė pėr rajonin e Mitrovicės, sami Mehmeti, ka thėnė se njė qytetar, deri sa ishte duke peshkuar nė lumen Sitnica, afėr fshatit Kqiq i Madh, ka vėrejtur nė lum njė trup tė pajetė, andaj edhe e ka raportuar rastin nė polici.

“Menjėherė pas marrjes sė informatės, nė vend tė ngjarjes kanė dalur njėsitet pėrkatėse policore si dhe njėsitet e zjarrfikėsve. Pas pėrpjekjeve tė shumta ekipet e zjarrfikėsve arritėn tė nxjerrin trupin e pajetė nga lumi. Nuk dihet identiteti i viktimės. Trupi i pajetė ėshtė dėrguar nė Rahovec pėr autopsi”, ka thėnė Mehmeti.

Njoftohet se nė vendiin e ngjarjes ka dalur edhe prokurori i qarkut. Nga zyrtarėt policoė dhe ata gjyqėsor, nuk janė dhėnė detaje tė tjera lidhur me rastin.

Ndėrkaq burime tė tjera kanė thėnė se bėhet fjalė pėr trupin e pajetė tė njė mashkulli, i cili supozohet se ka qėndruar nė ujė rreth dhjetė ditė. (ZMP)

Postuar me datë:21-04-2006
Lajmet e fundit
Njė alarm i rrejshėm pėr mjet shpėrthyes, mbanė tė bllokuar njė orė ndėrtesėn e KK
Udhėheqja komunale e Hassleholm tė Suedisė po qėndron nė Mitrovicė
U mbajt ushtrimi i improvizuar me Shoqatėn Vullnetare tė Zjarrfikėsve nė Mitrovicė
U mbajt konferenca “Kultura dhe Bashkėjetesa”
Nė Kodėr tė Mitrovicės u pėrkujtua komandant Shemi
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS