Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Zv/kryeministri Haziri vizitoi familjen e kryetarit tė ndjerė tė komunės Faruk Spahija

Zėvendėskryeministri i Kosovės, Lutfi Haziri, nuk e ka harruar miqėsinė e sinqertė qė ka pas me kryetarin e ndjerė tė Kuvendit tė Komunės sė Mitrovicės, Faruk Spahija.

Pas takimit tė mundimshėm qė ka pas nė orėt e pasditės tė sė enjtės, me banorėt e lagjeve veriore tė Mitrovicės, zėvendėskryeministri Haziri, me bashkėpunėtorė, i shoqėruar nga kryetari i Kuvendit tė Komunės sė Mitrovicės, Mursel Ibrahimi dhe zėvendėskryetarja, Fatmire Berisha, ka qėndruar pėr pak ēaste nė familjen e kryetarit tė ndjerė Faruk Spahija, pėr tu interesuare kėshtu pėr gjendjen e familjes sė mikut tė mirė e tė sinēertė.

Zėvendėskryeministri Haziri, ėshtė interesuar pėr kushtet nė tė cilat ėshtė duke jetuar familja e tė ndjerit kryetar Spahija. Ai dhe kryetari Ibrahimi, duke par se familja e Spahisė nuk i ka kushtet si duhet pėr njė jetė normale e tė pabrenga dhe pėr shkollimin e fėmijve, kanė premtuar se do tė angazhohen pėr tė gjetur mundėsitė pėr tė ndihmuar ate materialisht.

“Ndaj Farukut, jo vetėm unė, por shumė mė tepėr edhe mitrovicasit, kanė obligim, sepse ai ishte njė njeri i madh, shumė i interesuar pėr tė mirėn e qytetarėve dhe tė qytetit. Ishte njė autoritet i pamohueshėm dhe shumė i ēmuar nė qarqet politike dhe intelektuale tė Kosvės, por edhe mė gjerė. Ishte njeri qė rrezatonte mirėsi, menēuri, humanizėm dhe ishte shumė i vendosur pėr integrimin e qytetit tė tij, qė shumė e donte”, tha ndėr tė tjera zėvendėskryeministri Lutfi Haziri.

Sadete Spahija, e shoqja e kryetari tė ndjerė Faruk Spahija, tha se ndjehet mirė qė shokėt nuk e kanė harruar Farukun, andaj ka falendruar shumė Zėvendėskryeministrin Haziri dhe mysafirėt tjerė, pėr vizitėn e bėrė dhe pėr interesimin e treguar pėr gjendjen e familjes, duke shtuar njėkohėshisht se kjo ia lehtėson dhembjen pėr mungesėn e kryefamiljarit Faruk. (ZMP)

Postuar me datë:21-04-2006
Lajmet e fundit
Njė alarm i rrejshėm pėr mjet shpėrthyes, mbanė tė bllokuar njė orė ndėrtesėn e KK
Udhėheqja komunale e Hassleholm tė Suedisė po qėndron nė Mitrovicė
U mbajt ushtrimi i improvizuar me Shoqatėn Vullnetare tė Zjarrfikėsve nė Mitrovicė
U mbajt konferenca “Kultura dhe Bashkėjetesa”
Nė Kodėr tė Mitrovicės u pėrkujtua komandant Shemi
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS