Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Nga njė grup serbėsh sulmohet Arsim Sylejmani nga fshati Suhodoll

Shefki Imeri, pėrfaqėsues i fshatit Suhodoll, ka njoftuar Kuvendin e Komunės sė tė dielen, rreth orėsn17:00, nė lagjen “7 Shtatori” afėr pishinės sė vjetėr, njė grup prej 13 personash kanė sulmuar fizikisht Arsim (Maliq) Sylejmanin, 29 vjeēar, nė kohėn kur ai ishte duke u kthyer nė shtėpi.

Sipas Imerit, Arsimi nga ky sulm ka pėsuar lėndime tė rėnda dhe fillimisht ėshtė dėrguar nė shtėpinė e shėndetit nė Mitrovicė ku i ėshtė dhėnė ndihma mjekėsore e pastaj nė spitalin e Prishtinės.

“Pasi ėshtė sulmuar, Arsimi pėr njė kohė ka humbur vetėdijen dhe nė momentin e kėndelljes atypari kalon njė veturė tė cilėn e gjuan me gurė dhe ia then xhamin. Edhepse policia e UNMIk-ut ishte nė afėrsi tė vendit tė ngjarjes, ata nuk kanė reaguar fare”, ka thėnė Imeri.

Ai me kėtė rast ka kėrkuar nga mjetet e informimit qė tė jenė mė korrekte me rastin e dhėnies sė informacioneve rreth ngjarjeve nė veri tė Mitrovicės. (ZMP)

Postuar me datë:24-04-2006
Lajmet e fundit
Njė alarm i rrejshėm pėr mjet shpėrthyes, mbanė tė bllokuar njė orė ndėrtesėn e KK
Udhėheqja komunale e Hassleholm tė Suedisė po qėndron nė Mitrovicė
U mbajt ushtrimi i improvizuar me Shoqatėn Vullnetare tė Zjarrfikėsve nė Mitrovicė
U mbajt konferenca “Kultura dhe Bashkėjetesa”
Nė Kodėr tė Mitrovicės u pėrkujtua komandant Shemi
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS