Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Rrahje nė mes dy familjeve

Njė rrahje ka ndodhur nė rrugėn “Sami Gashi”, ku ishin tė pėrfshira dy familje.

“Tė dyshuarit kishin pėrdorur shkopinjė dhe gurė pėr ta sulmuar njėri tjetrin. Katėr mashkuj janė arrestuar.  Dy nga personat e arrestuar kėrkuan ndihmėn mjekėsore pėr lėndimet e marra”, ka bėrė tė ditur Larry Miller, zėdhėnės i policisė sė UNMIK-ut nė Mitrovicė. (ZMP)

Postuar me datë:26-04-2006
Lajmet e fundit
Njė alarm i rrejshėm pėr mjet shpėrthyes, mbanė tė bllokuar njė orė ndėrtesėn e KK
Udhėheqja komunale e Hassleholm tė Suedisė po qėndron nė Mitrovicė
U mbajt ushtrimi i improvizuar me Shoqatėn Vullnetare tė Zjarrfikėsve nė Mitrovicė
U mbajt konferenca “Kultura dhe Bashkėjetesa”
Nė Kodėr tė Mitrovicės u pėrkujtua komandant Shemi
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS