Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Shpėrthim nė afėrsi tė ndėrtesės sė Gjykatės Komunale nė Zubin Potok

Njė mjet shpėrthyes, i cili besohet tė ketė qenė bombė dore, ka shpėrthyer nė afėrsi tė ndėrtesės sė Gjykatės Komunale nė Zubin Potok, nė orėt e para tė ditės sė mėrkurė, kanė bėrė tė ditur burimet e policisė nė Mitrovicė. “Shpėrthimi ka ndodhur tri deri nė pesė metra larg nga ndėrtesa e Gjykatės Komunale nė Zubin Potok, dhe ka shkaktuar dėme materiale nė katėr vetura me ē’rast janė thyer dritaret e gjykatės si edhe tė ndėrtesave pėrballė, por nuk ka tė lėnduar”, ka thėnė Larry Miller, zėdhėnės i policisė sė UNMIK-ut nė Mitrovicė.

Sipas tij, oficerėt e Skuadrės sė Krimeve Rajonale si edhe njėsia e Krim Teknikės kanė shkuar nė vendin e ngjarjes pėr tė hetuar rastin. (ZMP)

Postuar me datë:26-04-2006
Lajmet e fundit
Njė alarm i rrejshėm pėr mjet shpėrthyes, mbanė tė bllokuar njė orė ndėrtesėn e KK
Udhėheqja komunale e Hassleholm tė Suedisė po qėndron nė Mitrovicė
U mbajt ushtrimi i improvizuar me Shoqatėn Vullnetare tė Zjarrfikėsve nė Mitrovicė
U mbajt konferenca “Kultura dhe Bashkėjetesa”
Nė Kodėr tė Mitrovicės u pėrkujtua komandant Shemi
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS