Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
U mbajt ushtrimi i improvizuar me Shoqatėn Vullnetare tė Zjarrfikėsve nė Mitrovicė

Nė shkollėn fillore “Mehė Uka” nė fshatin Bajgorė, ėshtė mbajtur ushtrimi i improvizuar me Shoqatėn Vullnetare tė Zjarrfikėsve nė Mitrovicė, nė tė cilin ishin tė angazhuar Drejtoria pėr Mbrojtje Civile dhe Gatishmėri Emergjente e Kuvnedit tė Komunės sė Mitrovicės sė bashku me brigadėn e zjarrfikėsve, DME nga Prishtina, QTP nga Vushtrria dhe shoqata e zjarrfikėsve vullnetar nga tė gjitha komunitetet e Mitrovicės.

Poashtu nė kėtė ushtrim, prezent ishin edhe dy njohės tė mirė tė kėsaj lėmie nga Qeveria Britanike, drejtorėt e shkollave fillore dhe tė mesme, si dhe banorėt e Shalės sė Bajgorės.

Me kėtė rast ėshtė improvizuar njė zjarr brenda nė lokalet e shkollės dhe njė zjarr fushor, ku pjesėmarrėsit e ushtrimit, kanė marrė tė gjitha masat e duhura pėr tė fikur zjarrin dhe pėr tė shpėtuar tė lėnduarit, nė ndėrkohė qė nė fikjen e zjarrit fushor nė ndihmė kanė ardhur edhe fshatarėt. (ZMP)

Postuar me datë:27-04-2006
Lajmet e fundit
Ka filluar Festivali i Dramės sė Fėmijėve
Shqiptarėt dhe serbėt e Frashėrit biseduan me udhėheqjen komunale
Tė premtėn mbahet mbledhja e 43-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės.
Fillojnė aktivitetet e mirėfillta kulturore nė Mitrovicė
Policia konfiskon dy kilogram marihuanė
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS