Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Njė alarm i rrejshėm pėr mjet shpėrthyes, mbanė tė bllokuar njė orė ndėrtesėn e KK

Ndėrtesa e Kuvendit tė Komunės, ka qenė e bllokuar tė hėnėn prej orės 13,00 deri nė ora 14,00, pėr shkak se njė thirrje anonime nė stacionin jugor tė policisė ka njoftua, se kinse nė kėtė ndėrtesė ėshtė vendos njė mjet shpėrthyes.

Policia ka dalur menjėherė nė vendin e ngjarje, pėr tė marrė masa tė nevojshme sigurie, e cila me shirita tė verdhė ka bllokuar ndėrtesėn pėrreth.

Mė vonė, nė vendin e ngjarjes ka arritur edhe Njėsia dominuese e KFOR-it, e cila ka kontrolluar objektin e Kuvendit tė Komunės dhe ka konstatuar se nė te nuk ka kuurfarė mjeti shpėrthyes, kėshtu qė ndėrtesa ėshtė debllokuar nė ora 14,00.

Gjatė gjithė kėsaj kohe nė vendin e ngjarjes kanė qenė tė pranishėm edhe kryetari i Kuvendit tė Komunės, Mursel Ibrahimi dhe Kryeshefi i Ekzekutivit, Sadri Ferati. (ZMP)

 

Postuar me datë:01-05-2006
Lajmet e fundit
Ka filluar Festivali i Dramės sė Fėmijėve
Shqiptarėt dhe serbėt e Frashėrit biseduan me udhėheqjen komunale
Tė premtėn mbahet mbledhja e 43-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės.
Fillojnė aktivitetet e mirėfillta kulturore nė Mitrovicė
Policia konfiskon dy kilogram marihuanė
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS