Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Policia konfiskon dy kilogram marihuanė

Burimet e policisė nė Mitrovicė kanė njoftuar pėr sasinė e konfiskuar tė substancave narkotike, qė Njėsiti i Trafikut Rajonal, nė magjistralen Mitrovicė-Prishtinė, nė dy raste i ka  konfiskuar para dy ditėsh.

Sami Mhemeti, zėdhėnės i SHPK-sė pėr rajonin e Mitrovicės, ka thėnė se me atė rast gjatė kontrollit tė njėrės veturė, policia  ka gjetur dy kilogram substancė,  e dyshuar tė jetė marihuana, pėr ēka edhe janė arrestuar dy persona, tė cilėt me urdhėr tė prokurorit po mbahen nė paraburgim.

Kurse, nė rastin e dytė, nė njė veturė tė ndaluar janė gjetur 50 gram substancė,  po ashtu e dyshuar tė jetė marihuanė dhe pėr kėtė njė i dyshuar po mbahet nė paraburgim. (ZMP)

Postuar me datë:02-05-2006
Lajmet e fundit
Rregullorja pėr ngarkesa, gjoba, tarifa dhe leje
NJOFTIM
Ministri Salihaj vizitoi Kuvendin e Komunės
Filloi parkimi i automjeteve nė pjesėt e gjera tė rrugėve
Plaēkitje e armatosur nė Zveēan, plagosen dy persona
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS