Shpalljet e fundit
Njoftim pėr pėrfituesit e kioskave
Konkurs pėr ndarjen e 18 bursave pėr studentė
Fletėparaqitje pėr konkurim pėr bursė komunale pėr vitin akademik 2005/06
 
Tė premtėn mbahet mbledhja e 43-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės.

Tė premtėn, mė 5 maj 2006, do tė mbahet mbledhja e 43-tė e rregulltė e Kuvendit tė Komunės.

Nė kėtė mbledhje do tė shqyrtohet Propozim Rregullorja Komunale pėr ngarkesa, gjoba, tarifa dhe leje, Rregullorja mbi pėrcaktimin e linjave, relacioneve dhe rendeve tė udhėtimit nė transportin e rregulltė tė udhėtarėve nė trafikun urban dhe urbano – periferik nė komunėn e Mitrovicės, Rregullorja pėr dhėnien nė shfrytėzim tė pėrkohshėm tė sipėrfaqeve (hapėsirave) publike me destinim pėr vendosjen e objekteve tė pėrkohshme, raporti financiar mbi realizimin e buxhetit komunal pėr vitin 2005, raporti i Ekzekutivit pėr vitin 2005, Strategjia Komunale pėr Kthim pėr vitin 2006, propozim vendimi pėr lejimin e pagesave nga subvencionet e Drejtorisė pėr Kulturė, Rini dhe Sport, informata pėr raportin e auditimit, si dhe disa ēėshtje tė tjera tė rėndėsishme.

Mbledhja do tė mbahet nė sallėn e Kuvendit tė Komunės dhe fillon nė ora 11:00. (ZMP)

Postuar me datë:03-05-2006
Lajmet e fundit
Rregullorja pėr ngarkesa, gjoba, tarifa dhe leje
NJOFTIM
Ministri Salihaj vizitoi Kuvendin e Komunės
Filloi parkimi i automjeteve nė pjesėt e gjera tė rrugėve
Plaēkitje e armatosur nė Zveēan, plagosen dy persona
 
Regjistrohu për informatorë
 
Mbështetur nga:
Dizajnuar nga ATI-KOS